Interaktywne zabawki dla malucha

Małe dziecko, do swego naturalnego rozwoju potrzebuje kreatywnych zabawek. Na rynku panuje w tej branży prawdziwy przesyt. Sporo jest przeróżnych klamotów, które w zasadzie nic konkretnego nie wnoszą do edukacji naszego brzdąca. Po co więc chłopcu kolejny, oklepany designem samochodzik a dziewczynce niemal do złudzenia podobna do poprzedniej lalka? W miejsce tych pospolitych gadżetów, warto wybierać bardziej unikatowe akcesoria, które kształcą, ale jednocześnie i bawią.

Przykładem takiego typu zabawek są interaktywne klocki, puzzle 3D, przeróżne zestawy układanek, gier planszowych i zagadek. Dzięki nim pociecha angażuje się, maksymalnie wytężając swoje szare komórki do intensywnego myślenia. Dziecko, by sprostać zadaniu musi wykazać się silną wolą, determinacją i cierpliwością. Można więc stwierdzić, że tego rodzaju zabawki nie tylko uczą, lecz również szlifują charakter. Okazuje się to doskonałym wariantem w przypadku każdej kategorii wiekowej, ponieważ nie trudno dostać dziś wysokiej jakości zabawki interaktywne, które będą dopasowane do różnych poziomów wiekowych, a mianowicie dla przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnych a nawet kilkunastomiesięcznych bobasów. Patrzmy więc wnikliwie na oznaczenia widniejące na opakowaniu. W rogu pudełka zawsze powinna znaleźć się ramka z wiekiem – na przykład 2+, 3+ itd.

Zabawki interaktywne uczą wszechstronnie. Edukacja z ich udziałem polega na wyrabianiu w dziecku wysokiego poziomu inteligencji. Wynika to z faktu, że maluch, traktując łamigłówkę czy zagadkę, jako zabawę nie działa na siłę, ale z własnej woli. Efekty są więc o wiele lepsze, a mózg chłonie szybciej, ponieważ nasza latorośl jest zrelaksowana oraz odprężona. Tym samym warto też zwrócić uwagę na to, aby nie przymuszać dziecka do korzystania z gadżetów edukacyjnych, jeśli nie ma ono na to ochoty, gdyż wtedy jedyne, co to możemy je wyłącznie zniechęcić. Układając puzzle, dobierając klocki, wycinając czy odgadując kształty, maluch uczy się bardzo wiele. Z jednej strony wyostrza zmysły, staje się bardziej spostrzegawczy, a z drugiej wyrabia się w nim zdolność logicznego myślenia, kojarzenia faktów oraz spryt i bystrość. Poza tym, rodzic nie musi w tym przypadku wprowadzać żadnych ograniczeń czasowych, gdyż zabawa zabawkami interaktywnymi nie ma żadnych negatywów tak jak przykładowo granie na komputerze czy oglądanie telewizji.

Zdjęcia

Załączniki

dladzieci.slask.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.